Yorumcular Beşiktaş’ın Ligdeki Performansını Beğenmiyor

Süper Lig konusundaki performansı sürekli olarak konuşulan Beşiktaş bu yıl beklentiyi henüz karşılayamadı. Şampiyonlar Ligi’nde Vodafone Park’ta yapılan Porto ile mücadelesinde 1-1 berabere kalan ve bu sayede gruptan lider olarak çıkmayı kesinleştiren takım yeniden Süper Lig’e döndü. Hatırlandığı üzere Ligin 12. Haftasında Akhisarspor ile 0-0 berabere kalınca performans hakkında herkesi hayal kırıklığına uğratmıştı. Ardından Malatyaspor ile gerçekleşen mücadelede de aynı sonuç ile yeşil sahaya veda edince 4 puan kaybetti. İki hafta üst üste beraber kalması ve bu beraberliklerde herhangi bir gol olmayışı takımın 13. Haftanın sonunda toplam kaybettiği puanı 16’ya ulaştırmasına neden oldu. Siyah beyazlı takımdan kimsenin beklemediği Süper Lig performansı ne yazık ki hüsrana uğratır oldu. Geçtiğimiz sezonlarda oldukça iyi başarı sergileyen takım bu yıl bir hayli geriden geliyor.

İstenilen Gol Sayısına Ulaşamadı

Bilindiği üzer Beşiktaş son iki sezondur Şampiyon oldu. Fakat bu sezon oldukça gerilemiş bir performans sergilemeye devam ediyor. Önceki senelerde meydana gelen dol sayısı ile şimdinin uzaktan yakından bir ilgisi yok. Puan bakımından da oldukça geride yarışıyor. Yorumculara göre takımın maç stratejisi diğer takımlar tarafından çözüldüğü için bu sezon geçmiş dönemlere göre daha geride devam ediyor. Süper Lig’de yer alan takımların üç büyükler üzerindeki etkisi her yıl gözlemlenen bir olay haline geldi Fakat Beşiktaş önceki yıllarda karşı takımlara karşı mücadelesinden ödün vermiyor ve bir şekilde başarılı olmayı sağlıyordu. Bu yıl giderek kötüleşen performansın sebebi ise henüz tam olarak bilinmiyor.

Oyuncuların Eksik Kaldığı Düşünülüyor

Şampiyonlar liginde performanslarını iyice gösteren takımın oyuncuları Süper Lig için o kadar çaba sarf etmiyor gibi görünüyor. Yorumcuların söyledikleri arasından en çok tartışılanı ise bireysel futbolcuların tam verim sergilememesidir. Üstelik saha organizasyonunda da takımın yetersiz olduğu düşünülüyor. Bu sorunlar da gol sayısını doğrudan etkiliyor. Bu sezon birçok oyuncu da Süper Lig için gerileme olduğu konuşulan konular arasında yer alıyor. Takımın oyun içerisindeki stratejisi diğer takımlar tarafından çözüldüyse bu kalan maçlarda da etki sağlayabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.