Vida Sözünü Tuttu ve Takımıyla Vedalaştı

Yaz döneminde uzun süren pazarlık aşamalarının ardından bir türlü son noktanın konulamaması can sıkıcı bir durum olmuştu. İmzanın yetişmemesinin ardından ara transfer dönemi için oyuncudan söz alındı. Bu süre zarfında başka bir takım ile görüşmelerde bulunmayan Domagoj Vida, kendisini siyah beyaz renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Bu süreç çok sancılı geçmemiş olsa da, yaz döneminde yetişememiş olması yeterince can sıkıcı olmaya yetti. Taraftarların üç ay bekledikten sonra ancak kavuşabildiği oyuncu takımda ilk maçına çıkabilmek için sabırsızlanıyor. Domagoj Vida transferi ile Pepe’nin yanına kaliteli bir partner arayışı da sona erdi. Öylelikle savunma hattında göbeği sağlama alınan takım önemli başarılar kovalamaya devam edecektir.

Savunma Hattı Güçleniyor

Beşiktaş bu sezon şampiyonlar liginde elde ettiği başarıları ile adından sıkça söz ettirirken, gelecek maçların eskisinden çok daha zorlu olacağının farkında. Bu nedenle takımda güçlendirme çalışmaları yapan yönetim, Vida ile ilk adımı attı. Pepe ile oldukça iyi bir uyu yakalamasını beklediğimiz oyuncu gelecek maçlarda takıma büyük katkı sağlamayı başaracaktır. Yenilen gol sayısını en aza çekme konusunda faydalı olacak olan futbolcu, formayı giymek için sabırsızlanıyor. Her geçen gün daha iyiye giden takım, yeni transferler ile bu süreci çok daha hızlı aşıyor. Özelliklede şampiyonlar ligi bir seviyeden gelen başarının ardından gelen oyuncuların kalitesi de her zaman olduğundan çok daha yüksek seviyelere ulaşıyor.

Pepe İçin Aranılan Partner Bulundu

Geçtiğimiz maçlarda savunma hattında sıkıntılarının devam ettiği açık bir şekilde görülürken buna önlem hemen alındı. Pepe’nin gelmesine rağmen ona uygun doğru partnerin bir türlü bulunamamış olması, takımın istenilen seviyen uzak kalmasının en büyük nedeni oldu. Şimdi Vida transferi ile bu sorunu çözün yönetim, yeni transfer çalışmalarına da başladı. Domagoj Vida yaz döneminde vermiş olduğu sözü tutarak eski takımı ile vedalaştı. Hemen ardından kendisini 4,5 yıllığına Beşiktaş’a bağlayan sözleşmenin altına imzasını attı. Yıllık 3 milyon Euro alacak olan tecrübeli oyuncu, takıma katkı sağlamak için sabırsızlanıyor. Formayla çıkacağı ilk gün için adeta gün sayıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.