UEFA Tarafından Beşiktaş Kalecisine Övgü

Teknik direktörü eski bir kaleci olan Beşiktaş kulübü kalesinde yaşadığı sıkıntıları uzun dönem çözemedi. Son olarak bu bölgeyi Fabri transferi ile güçlendirme çalışması yapan yönetim, ilk dönemlerde bu oyuncunun da performansından memnun kalmadı. Ancak zaman içinde yükselen formu ile kendini beğendirmeyi başardı. Bunda Şenol Güneş’in büyük katkısı bulunmaktadır. Öyle ki form durumunu çok yukarı seviyelere çekmeyi başaran oyuncu UEFA tarafından da takdir gördü. Savunma hattındaki oyuncularında kaliteli hale gelmesi ile kaleye daha az iş düşmesi Fabri’nin avantajlarından bir tanesi oldu. Beşiktaş’ta sürekli olarak artan beklentiyi karşılamaya yeten oyuncu, gelecek maçlar içinde camiaya güven rakiplere ise korku veriyor.

Fabri Her Geçen Gün Daha İyi Oluyor

Futbolcu geldiği günlerde eleştiri oklarına maruz kalsa da şuan yakalamış olduğu form durumu ile bu eleştiri gördüğü kesimden dahi beğeni topluyor. Çizgisini oldukça yukarı çekmeyi başaran oyuncu gelecek maçlar içinde kalenin ne kadar sağlam olduğunun sinyalini veriyor. Teknik direktör Şenol Gneş’in ona güvenmesi ile büyük başarıların altına imza atmış oldu. Kaçırılmayacak kadar kaliteli mücadeleleri sizlerde yakından takip edebilirsiniz. Şampiyonlar ligi gibi bir seviyede dünya yıldızı oyunculara karşı kalesini çok iyi koruyan Fabri’nin UEFA’nın takdirini alması da uzun sürmedi. Heyecan dolu anlara sürekli olarak yenileri eklenmeye devam ederken, rakip takım ne kadar etkili olursa olsun Fabri kalesini gole kapatacağının sinyallerini veriyor.

Beşiktaş Atanı Ve Tutanı Kuvvetli Takım Oldu

Güçlü bir takımda olmazsa olmazlar vardır. Bunun başında ise kaledeki oyuncu ile golcü oyuncunun iyi olması gerekir. Çünkü bir takımda en önemli iki oyuncu bunlar olmaktadır. Örneğin kaleci basit bir hata ile gol yerse, takımın galip gelebilmesi için normalde olduğundan bir fazla gol atması gerekir. Buda işleri zorlaştıracaktır. Özelliklede güçlü rakiplere karşı verilen mücadeleden yenilecek kolay goller kaybedilen puanlarda çok önemli olmaktadır. Kaleciler skora doğudan etki ettikleri için son derece önemli bir konuma sahiptirler. Fileden önceki son adam olmaları onları çok zaman zor durumda bırakmıştır. Fabri son zamanlarda bu işi hakkıyla yapan kalecilerdendir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.