Tüm Dünya Çarşı’nın Atmosferine Hayran Kaldı

Çarşı dediğimiz Beşiktaş taraftarlarının bir bölümünün oluşturduğu grup 1982 yılında kurulmuştur. Bu taraftarlar Beşiktaş’a gönlünü vermiş ve maçlarını genellikle kapalı tribünde izlemektedirler. Ve herkes tarafından bilinen sloganları Çarşı her şeye karşıdır. Dünya desibel rekorunu kıran bu taraftarlar maçlarda oldukça büyük bir ilgi toplamakta ve tüm taraftarları da aşka getirmektedir. Bu taraftarlar Dünyaca bilinmekte ve sadece takımına destek veren bir taraftar değil aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından söz ettiren bir gruptur. Bu taraftarın içinde oldukça farklı kimlikler bulunmakta üniversite öğrencileri de grupta yer almaktadır. Farklı kişilerin bulunması sloganlarının da bir o kadar farklı ve keyifli olmasını sağlamıştır.

Dünya Ülkelerine Yaptıkları Yardımlar

2007 yılında bu ekibin kuruluşunun 25. yılı olmuştur ve bunun şerefine grubun hepsi Kızılay’a toplu kan bağışında bulunarak dikkatleri üzerine çekmiş ve gönülleri bir kez daha fethetmiştir. 2011 yılında Van depremzedelerine yardımcı olmak amacı ile Fenerbahçe ile olan maçtan sonra atkılarını sahaya atmışlardır. Birçok farklı alanda kendilerini gösteren bu ekip küresel ısınmanın da önemine dikkat çekmek amacıyla Küresel Isınmayın diye bir pankart ile insanlara maç sırasında mesaj vermeye çalışmıştır. Bütün bu davranışları ile sadece ülkemizde değil tüm dünya ülkelerinin basınında yer almış ve takımlarına olan bağlılıklarının yanı sıra yaptıkları yardımlar ile de adlarından söz ettirmeyi ve bizleri onurlandırmayı başarmışlardır.

En Yardımsever Taraftar Grubu

Düşkün ve zor durumda olan dünya ülkelerine yardım eden ve insanları da buna teşvik etmek amaçlı pankartları ile de çok konuşulmuştur. Örneğin Filistin’in her zaman yanında olduğunu Somali de açlık sorununun yaşandığını bilerek bu konuya dikkat çekmek için birçok faaliyette bulunmuşlardır. Beşiktaş taraftarlarının sayısı oldukça fazla olsa da bunlardan ayrı tutulan Çarşı grubu takımı dünyada her zaman yaşatmaktadır. Düzenlemiş oldukları yardım kampanyaları ile birçok kişiye destek olmuş, grup olarak yardımlar toplamış dünya ülkelerinde hiçbir din dil ırk ayrımı yapmaksızın takımlarına olan bağlılıklarının yanında ne kadar yardımsever olduklarını da tüm dünyaya göstermişlerdir. Dünya’da hiçbir takımın taraftarı böyle aşkla takımına bağlı olmamakla birlikte bu gibi kampanyalar ile de adından söz ettirmemiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.