Sportoto Süper Lig Derbilerinde Çarşı Maç Kazandırıyor

Beşiktaş takımını kazanmış olduğu mücadelelerde taraftarın vermiş olduğu destek yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar oldukça önemli işleri başaran Çarşı grubu, bugünden sonra da büyüyerek ve güçlenerek yoluna devam ediyor. birçok takımın taraftar grubu bu denli başarılara imza atamazken Çarşı grubunun başardıkları göz kamaştırıcı seviyelere ulaşıyor. Gerek saha içinde gerek de saha dışında gösterilen destek bir an bile azalmak bilmiyor. Oynanan maçlarda bunu sonuna kadar hisseden Beşiktaşlı oyuncular taraftara teşekkürü adeta borç biliyor. Oyuncular almış oldukları destek ile sahada çok daha iyi bir mücadele gösterirken, bu durum büyük maçlarda çok daha ön plana çıkıyor. Özellikle derbi mücadelelerinde daha çok kazanmaya başlayan takım, taraftarına çok şey borçlu.

Taraftar Desteğinde Stadyum Etkisi

İnönü Stadyumu yenilenmeden önce tribünlerin konumu ve ambiyans yeteri kadar iyi sağlanmadığı için destek çoğu zaman bugünkü kadar etkili olmuyordu. Ancak yeni stadın hayata geçmesiyle taraftarların vermiş olduğu destek her zamankinden çok daha iyi görünmeye başladı. Mücadelelerde rakip takım üzerine uygulanan baskı mücadelenin kazanılmasında oldukça etkin bir rol oynuyor. Aynı baskı hakem üzerinde de uygulanmaktadır. Kırk bin kişinin üzerinde taraftar hep bir ağızdan yapmış olduğu baskı ile hakemin kararlarına etki edebiliyor. Böylelikle çalınan düdüklülerde Beşiktaş takımının lehine oluyor. Son yıllarda üst üste kazanan derbi mücadelelerine Çarşı grubunun etkisi göz ardı edilemeyecek kadar yüksek seviyelere ulaştı. Bu seviyeyi ise vermiş olduğunuz örneklerde kolaylıkla görebileceksiniz.

Büyük Maçların Arkasında Çarşı Grubu Var

Ligde kazanılan bir mücadelelerinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında büyük başarının gelmesindeki en büyük anahtar taraftar olarak gösterilebilir. Çünkü herhangi bir takım çok iyi oyunculardan kurulu olsa da güçlü bir taraftar grubuna sahip değilse saha içinde gerçekleştirebilecekler sadece belli bir noktaya kadar olacaktır. Ancak güçlü oyunculara birde güçlü tarafta eklendiği zaman elde edilecek başarılar çok daha yüksek seviyelere gelecektir. Bu durum şu an Beşiktaş’ın yaşadığına bir örnek oluyor. güçlü ve yıldız niteliğindeki oyuncular aynı zamanda güçlü bir taraftar grubunu arkasında hissettiği için mücadeleleri çok daha azimli ve hırslı oynamaktadır

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.