Sinan Engin: Beşiktaş Yedek Kadrosu Bile Şampiyon Olabilecek Güçte

Beyaz Futbol programında futbol yorumcusu olarak görevde bulunan Sinan Engin, bildiğiniz gibi uzun yıllar siyah beyazlı formayı terletmiş birisidir. Yorumlarında her zaman objektifliği savunan tecrübeli yorumcu, her zaman Beşiktaş takımının arkasında durmaktan da çekinmedi. Son günlerde söylemiş olduklarıyla gündeme gelen Sinan Engin, Beşiktaş’ın Bayern Münih’i 2 maçta da yeneceğini, Avrupa fatihi olduğunu ve bunun yanında yedek kadrosunun bile ligde şampiyon olabilecek güçte olduğunu söyledi. Bu durum karşısında diğer yorumcular ona karşı çıktı ancak siyah beyazlı takımın Alman devi Leipzig karşısında ne yaptığını örnek olarak gösterdi.

Beşiktaş Yedek Kadrosu İle Şampiyon Olabilir

Yedek kadrosu ile UEFA Şampiyonlar Ligi son maçına Almanya’da Leipzig karşısında çıkan Beşiktaş, buradan 2-1 galip ayrılmasını bildi. Hepinizin bildiği gibi burada kalede Tolga Zengin devleşti. Bu mücadelenin ardından ligde de yedek kadronun harika işler yapabilecek kapasitede olduğunu dile getiren Sinan Engin, tüm takımların dengi olduğunu da söyledi. Gerçekten Beşiktaş yedek kadrosu ile bile başarılması güç şeylere imza atıyor. Tabii son dönemlerde ligde kaybedilen puanları da söylemesek olmaz. Beşiktaş’ın bu noktada kendisine gelip elinden gelen en iyi mücadeleyi göstermesi ve şampiyonlukta ben de varım demesi gerekiyor. Kesin olarak söylemek gerekirse takım kendine gelecek ve gerçekten bunu başaracak.

Her İki Kulvarda da Başarı Gelecek

Beşiktaş’ın en azından UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarı final oynayacağını dile getiren Sinan Engin, bunun yanında Sportoto Süper Lig’de hiç zorlanmadan şampiyonluğun geleceğini de ifade etti. Takımımızda bazı eksikler olsa da onlar da devre arasında giderilecek sorunlardır. Ayrıca Domagoj Vida, Lucas Paqueta gibi isimlerin takıma katılması da büyük bir etki yaratacak. Oyuncuların alternatiflerinin bulunması demek, tüm futbolcuların silkinip performanslarının en üst düzeyine çıkması demek. Kesin olarak söyleyebiliriz ki bu noktada takımda kıpırdanmalar başladı bile. Beşiktaş sadece 2 kulvarda değil, bunun yanında Ziraat Türkiye Kupası’nda da başarı elde edecektir. Kesinlikle bu sezon sonunda taraftar 3 kupa elde edilmesi işten bile değildir. Takımımıza Bayern Münih karşısında ve ligde başarılar diliyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.