Şampiyonlar Ligi’ndeki Çarşı Faktörü

UEFA Şampiyonlar Ligi dünyanın en önemli futbol liglerinden biri. Bildiğiniz gibi burada pek çok farklı Avrupa takımı mücadele ediyor ve ellerinden geleni yaparak Avrupa’nın en iyi takımı olmaya çalışıyorlar. Bizim de temsilcilerimiz yer alıyor. Bu sene ise bizi en iyi şekilde Beşiktaş temsil ediyor. Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi G grubunu lider olarak tamamladı ve 14 puan toplayarak namağlup çıkmasını bildi. Şimdi ise son 16 turunda Bayern Münih takımı ile eşleşti. Peki ama bu başarı sadece kulüp adamlarının ve futbolcuların mı? Tabii ki de değil. Bununla birlikte tribündeki taraftarların da… Özellikle bu noktada Çarşı dikkat çekiyor.

Çarşı Beşiktaş’a Maç Kazandırıyor

Çarşı öyle bir taraftar grubu ki, Beşiktaş’a çok iyi bir şekilde katkı sağlıyor. Bu noktada Çarşı gerçekten farklı bir yapıya sahiptir. Özellikle büyük takımlar İstanbul’a geldiklerinde onları gördükleri zaman şoke olabiliyorlar. Hiç beklemedikleri bir ambiyans stadyumlarda onları karşılıyor. Çarşı bu sezon pek çok başarılı kareografiye imza attı. Bunun yanında takımlarını hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Özellikle Almanya’nın Leipzig takımı İstanbul’a geldiği zaman harika bir atmosfer oluşmuş, Leipzig bu atmosferden etkilenmişti. Özellikle Leipzig forvet oyuncusu Timo Verner bu atmosferden etkilenerek oyundan çıkmak istemiştir. Gerçekten farklı bir özelliği bulunan Çarşı, Şampiyonlar Ligi’nde pek çok ülke tarafından konuşulmuştur. İnsanları kendisine hayran bırakmıştır.

Çarşı Beşiktaş İçin Bulunmaz Nimet

Çarşı grubunun Beşiktaş futbol takımı için bulunmaz bir nimet olduğunu, harika maçlarda ön plana çıkarak maçlara damga vurduklarını, gerçekten farklı bir yapısının olduğunu söyleyebiliriz. Yaptıkları tezahüratlar ve çıkardıkları fazla ses sebebiyle maçların gidişatını değiştirebilmektedirler. Ayrıca bu sezon Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde harika işlere imza attıysa, bunun büyük çoğunluğu Çarşı sayesinde olmuştur. Tabii Beşiktaş’ın bu noktada hakkını vermek gerekir. Onlar da taraftarları ile birlikte uyumlu bir şekilde sahaya çıkıp aynı gücü sahada gösterip maç kazanmasını bilmişlerdir. Kısaca söylemek gerekirse Beşiktaş Çarşı için, Çarşı Beşiktaş için bulunmaz bir nimet. Bu ikisi var olduğu sürece Beşiktaş daha nice başarılara imza atacak ve adından tüm dünyada söz ettirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.