Ryan Babel: Avrupa’da Herkes Gol Atmaya Çalışıyor

Beşiktaş’ın başarılı sol kanat oyuncusu Ryan Babel, bildiğiniz gibi son derece tecrübeli yapısı ile ön plana çıkıyor. Uzun yıllar Liverpool gibi dev bir takımda forma giyen Babel, bir süre önce Kasımpaşa takımında da forma şansı bulmuştu. Daha sonraki dönemlerde performansını tekrardan topladı ve Beşiktaş’a transfer oldu. Her geçen gün performansı üzerine biraz daha koyan Babel, Avrupa ve Sportoto Süper Lig hakkında bazı noktalara değindi. Muhabirlerin kendisine sorulan, Beşiktaş’ın Sportoto Süper Lig ve UEFA Şampiyonlar Ligi performansı hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna hiç beklenmeyen yanıtlar verdi. İşte o çok özel röportajın detayları yazının devamında yer alıyor.

Ryan Babel Süper Lig’de Savunmayı Açamadıklarını Söyledi

Sportoto Süper Lig’de üst üste puan kaybı yapan ancak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde grubunu 14 puan ile lider tamamlayan Beşiktaş hakkında ilginç şeyler söyleyen Babel, bu noktada herkesin hemfikir olmasını sağladı. Babel: UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tüm takımlar gol atmaya çalışıyorlar. Kimse orada öncelikli olarak savunmayı düşünmüyor. Gol atıp galip gelmek en önemli amaç. Sonrasında savunma geliyor ancak Sportoto Süper Lig’de özellikle daha küçük takımlar büyük takımlara karşı önce savunma anlayışı ile sahaya çıkıyorlar. Hal böyle olunca savunmaya kapanıyorlar ve biz de o savunmayı açamıyoruz. Kontra ataklar ile kalemizde de gol görebiliyoruz. Bu iki kulvar birbirinden çok ayrı ve ikisi kıyaslanamaz.

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde İyi Yerlere Gelecek

Son 16 turunda Beşiktaş’ın rakibi Bayern Münih oldu ve Babel bu noktada onları geçebileceklerini, buna takımın gücünün yeteceğini söyledi. Bunun yanında muhabirlerin ona sordukları, Beşiktaş maç mı seçiyor sorusuna da yine tam anlamıyla değişik bir cevap verdi. Babel: Biz futbolcuların maç seçme şansı yoktur. Hocamız bize görev verir ve bizler profesyonel olarak o mücadeleye çıkıp galip gelmek için oynarız. Lig ya da kulvar farkı olmadan, kafamızda son mücadelemizmiş gibi müsabakalarda performansımızı ortaya koyarız. Kazanıp kazanmamak takım oyununa kalmıştır ancak Beşiktaş her zaman büyük bir camiadır. Takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak bizim görevimizdir, şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.