Jeremain Lens Mutsuz Olduğunu Dile Getirdi

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması altında mükemmel işler çıkaran oyuncu, bu başarısının ardından Beşiktaş takımına transfer oldu. Burada elde etmek istediği başarılardan uzak kalan futbolcu memnuniyetsizliklerini dile getir. Ulunduğu bölgede çok daha kaliteli oyuncuların olması ve forma şansı bulduğu dönemlerde de bunu iyi değerlendirememesi onu uzun süreli yedek kulübesine itti. İmza atarken hedeflediği performans çizgisinden uzakta kalan futbolcu çokça eleştirilere maruz kaldı. Bu durum onda mutsuzluğa yol açarken kısa zaman içinde de toparlayabilecek gibi görünmüyor. Zaten düşük olan formu bu nedenle çok daha düşmektedir. Taraftarların ondan beklediği ise eski günlerinde olduğu gibi azimle mücadele etmesi.

Lens Eski Formuna Kavuşmak İstiyor

Oynamış olduğu kulüplerde her zaman ön plana çıkan futbolcu, bunu Beşiktaş forması altında başaramadı. Bunu birçok sebebi bulunurken en önemlisi rekabet etmek orunda kaldığı oyuncaların çok daha yetenekli ve formda olması geliyor. bu seviyedeki bir oyuncu forma şansı bulamadığında ise form durumu her geçen gün daha da aşağıya gidiyor. Bu gidişle formdan çok daha uzaklaşan oyuncu yedek kulübesinde çok daha uzun süreler kalabilir. Önündeki oyuncuların ceza ve sakatlıktan oynayamamasının dışında kolay forma bulamayacağa benziyor. Bu durum onda önemli bir mutsuzluk oluştururken çok daha fazla çalışması gerektiğinin farkındadır. Lige verilen tatil onun içinde iyi gelecektir. Daha çok çalışarak antrenmanlarda forma girme istiyor.

Beşiktaş’ta Forma Yarışı Çok Zorlu

Oldukça önemli oyuncuların kadroda olması ile futbolcuların formayı alması çok daha zorlu bir hale geliyor. Sahada yerini alacak olan futbolcu kendisini kanıtlamak zorunda. Hatta her çıktığı maçta kendisinden bekleneni fazlasıyla karşılamalı. Aksi takdirde yedek bekleyen oyuncuların da çok kaliteli olması nedeni ile formayı çok kolay kaybedilmekte. Bu durum sahada oyuncular üzerinde pozitif bir baskı oluşturuyor. Oyuncular daha iyi bir performans göstermek zorunda olduklarını bildikleri için daha fazla çaba gösteriyorlar. Bu durum takımın kazanması içinde bir hayli önem arz ediyor. Aynı zamanda kolaylık taşıyor. Taraftar ise sahada yaşanan kıyasıya forma rekabetinden son derece memnundur. Çünkü bu durum oyuncular üzerinde faydalı oluyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.