Domagoj Vida Sözünü Tuttu: O Artık Bir Kartal

Beşiktaş geçtiğimiz sezon sonunda transferlerde acele etmedi. Bildiğiniz gibi takıma son derece önemli isimler katıldı. Bunların başında ise Real Madrid’in efsane stoper oyuncusu Pepe oldu. Biliyorsunuz ki bazı mevkilere daha fazla oyuncu takviyesi gerekti. Beşiktaş UEFA anlaşması nedeniyle oyuncuların bazılarından vazgeçti. Bazılarını ise devre arasına bıraktı. Onlardan biri olarak dikkat çeken Domagoj Vida, gerçekten de önemli bir isim olarak ön plana çıkıyor. Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımında forma giyen 28 yaşındaki tecrübeli savunma oyuncusu, bu sezon Beşiktaş için son derece önemli bir görev yapacak. Biliyorsunuz ki UEFA Şampiyonlar Ligi, Sportoto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası gibi önemli kulvarlarda mücadele eden Beşiktaş’ta kadro derinliği gerekiyor. Domagoj Vida da bunu sağlayacak oyunculardan biri.

Vida Şampiyonluk Yolunda Önemli Bir Adım

Sportoto Süper Lig’de şampiyonluk yolunca çok önemli bir adım olan Domagoj Vida, gerçekten Beşiktaş savunmasını rahatlatacak. Öncelikli olarak Pepe ve Tosic ikilisi için önemli bir alternatif olacak. Böylece Beşiktaş stoper mevkiinde yaşanacak herhangi bir sakatlık veya kart cezalısı olma durumunda kadroda sahaya çıkacak oyuncu alternatifi artmış olacak. Bu açıdan baktığımızda gerek UEFA Şampiyonlar Ligi gerek Sportoto Süper Lig gerekse Ziraat Türkiye Kupası için yetkin kadro oluşturulacaktır.

Vida Takımı İle Vedalaştı

Forma giydiği Dinamo Kiev takımı ve taraftarları ile vedalaşan Domagoj Vida, transfer sözünü tuttu ve devre arasında Beşiktaş’ta forma giyecek. O artık bir Kartal. Bundan sonra Beşiktaş takımının başarısı için forma terletecek. Ayrıca dün gerçekleştirilen kura çekiminde kameralara açıklama yapan Fikret Orman, Vida transferi ile ilgili açıklama yapmadı. Halka açık bir kulüp olduklarını dile getirdi. Bunun yanında esprili bir dil ile yaklaştı. Açıklama yapmasa da içten bir açıklama ile bu transferin bittiğini dile getirdi. Transfer için ellerinden geleni yaptıklarını ve takıma güç katmaya çalıştıklarını söylemiştir. Ligin bitimine 2 hafta kaldı ve 2 hafta sonra ilk iş olarak Domagoj Vida imza atabilir. Beşiktaş taraftarı stoper mevkiinde takımlarının çok daha güç kazanmasına destek olacaklar gibi duruyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.