Domagoj Vida İle Beşiktaş Anlaştı

Geçtiğimiz yaz transfer sezonunda oyuncu ile masaya oturan Beşiktaş, transferi şimdi noktaladı. O dönem aksaklıklar nedeni ile bir türlü imza aşamasına gelinemeyen oyuncu ile bir ön protokol imzalandı. Ara transfer dönemi için sözleşen taraflar şimdi bu sözünü yerine getirerek resmi imzaları attı. Beşiktaş, stoper mevkiindeki ihtiyacını girebilmek adına Hırvat stoperle 4,5 yıllık bir sözleşme imzalandı. Mutlu sonla biten transfer pazarlıkları sonucunda oyuncu formayı giydi. Taraftarın memnuniyetle karşıladığı bu transfer, takıma önemli bir katkı sağlayacaktır. Savunmadaki sağlam duruşu ile rakiplere fırsat vermeyen Vida, Pepe ile birlikte stoper mevkiinden önemli bir iki olacaktır. Bu andan itibaren rakiplerin gol bulması çok daha zorlaşmış olacak.

Vida Formaya Poz Verdi

Aylardır Beşiktaş kulübünün gündeminde olan oyuncu ile anlaşmaya varılması, camia tarafından memnuniyetle karşılandı. İmzaların atılması ile birlikte oyuncunun alacağı ücrette kesinlik kazandı. Domagoj Vida ile 4,5 yıllık yapılan kontratta, her yıl için oyuncuya 3 milyon Euro ödenecek. Bunun yanında birde imza parası aldı. Bu rakam ise 1,5 milyon Euro olarak belirlendi. Benzer bir ücretinde menajere ödenesi ile bu defteri kapatan Beşiktaş kulübü şimdi oyuncudan başarılı bir performans bekliyor. Taraftarın beklentisinin bir hayli yüksek olduğu için şimdiden hazırlıklar yapılmaya başlandı. İlk antrenmanına kısa süre içinde çıkacak olan oyuncu, takım arkadaşları ile de tanışmış olacak.

Stoperden Beklenti Bir Hayli Yüksek

Geçtiğimiz yaz yapılan Pepe transferinin ardından yanında oynayacak bu kalitede bir oyuncu eksikliği sürekli olarak gündeme geliyordu. Bu açığı kapatmak isteyen yönetim benzer kalitede olan oyuncu ile sözleşme imzaladı. Pepe transferi kadar büyük ses getirmese de, Vida bugüne kadar göstermiş olduğu başarılı performansları ile adından sıkça söz ettirdi. Beşiktaş takımında Pepe ile iyi bir uyum sağlaması beklenen oyuncunun takıma katkısı bir hayli yüksek olacak. Göbekte kaliteli iki oyuncunun forma giymesi, gelecek maçlar önemli maçlar için çok önemli olacak. Artık üst seviye sınıfın takımı olan Beşiktaş, burada var olmaya devam edebilmek için yetenekli oyuncuları kadrosuna katmaya devam edecek. Vida beklentileri karşılayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.