Devre Arasında Takıma Gelecek İsimler Belli Oldu

Takımını güçlendirmek için elinden gelenin en iyisini yapan Beşiktaş, devre arasında takıma önemli takviyeler yapacak. Bilindiği üzere Beşiktaş’ta en önemli sorun defans hattında bulunuyor. En başta dikkatleri ise Tosic çekiyor. Ne yazık ki Tosic istenilen performansı bir türlü gösteremiyor. Bir maçta çok harika oynarken, diğer maçta çok basit hatalar yapabiliyor. Tabii Pepe ile çok iyi bir ikili oldular ancak Beşiktaş ne var ki kalesini gole kapatamıyor. Neredeyse her maçta kalesinde gol görüyor. Doğal olarak söylemek gerekirse Beşiktaş’ta defans hattına takviye gerekiyor. O da Dinamo Kiev’de forma giyen ve takımı ile vedalaşan Domagoj Vida olacak gibi duruyor.

Beşiktaş’a Orta Saha Oyuncusu da Lazım

Bilindiği üzere Beşiktaş’ın en önemli hücum ayaklarından biri olan Anderson Talisca, Beşiktaş’a bu sezon erken veda etti. Takımı ile bir türlü anlaşma sağlayamayan Beşiktaş, Benfica’nın istediği 25 milyon Euro’luk fiyatı ne yazık ki veremiyor. Bu nedenle Anderson Talisca yerine iyi bir alternatif aranıyor. Aranan kan ise Manchester United takımında bulundu. Beşiktaş’ın şu anda gündeminde tecrübeli oyuncu Juan Mata bulunuyor. Devre arasında bu transferin yapılması büyük ihtimal ancak Beşiktaş bu oyuncuyu sezon sonuna bırakabilir. Aynı zamanda söylemek gerekirse Juan Mata’nın defansif özelliğinden de faydalanmak istiyor çünkü Tolgay ve Oğuzhan gibi daha çok hücumu düşünen Beşiktaş’ta iki önemli ayak bulunuyor.

Hücum Hattına Takviye Gerekiyor

Beşiktaş’ta hücum hattı için ciddi bir yenileme gerekir. Takıma bu sezon yeni katılan Alvaro Negredo, dalgalı bir performans gösteriyor. Her maçta az bir süre forma giyse de ne yazık ki etkili bir oyun sergileyemiyor. Bir mücadelede gol atarken, bir mücadelede topla bile buluşamıyor. Cenk Tosun ise göstermiş olduğu performans ile Avrupa takımlarının ağına takıldı. Olası bir Cenk Tosun transferinde Beşiktaş hücum hattında çok yetersiz kalacak. Bu nedenle söylemek gerekirse Beşiktaş hücum hattı için santrafor istiyor. Onu da Brezilya da buldu. 20 yaşında genç bir oyuncu ile görüşüldüğü iddiaları gün yüzüne çıktı. Tabii Beşiktaş cephesinden bunlarla ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.