Çarşı’dan Sessiz Tezahürat

Beşiktaş taraftar grubu olan Çarşı, dünyada pek çok şey ile ilkleri başarıyor. Bildiğiniz gibi pek çok farklı üyeye sahipler. Onlardan beklenmeyeni maçlarda gerçekleştiriyor, sadece takımlarına değil, aynı zamanda tüm spor camiasına katkı sağlıyorlar. Peki ama siz daha önce sessiz tezahürat diye bir şey duymuş muydunuz? Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde Benfica ile oynadığı mücadelede Çarşı 1 dakika sessiz tezahürat yaptı. Tüm dünya bu haberi konuştu ve manşetlere taşıdı. Gerçekten hem duyarlılık açısından hem de bir ilk olması açısından Çarşı kendi üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getiriyor.

Beşiktaş Çarşı İle Güçlü

Beşiktaş taraftar grubu olan Çarşı, Benfica maçı öncesinde sessiz tezahürat yaptı. Bu anlar tüm dünya basınında geniş yer buldu. Gerçekten de tüyleri ürperten görüntüler ortaya çıktı. Çarşı grubu bütün dünya ülkelerinden takdir topladı. Bu olaydan sonra bazı taraftar grupları da sessiz tezahüratı denedi. Çarşı bu bağlamda bir örnek teşkil etti. Gerçekten duyarlı bir taraftar grubu olması, Beşiktaş’ın günümüzdeki başarısında doğrudan etki sahibi olmasını sağladı. Bunun yanında söylemek gerekirse Çarşı grubu daha farklı tezahüratlar da deniyor. Gerçekten beklenenin üzerinde performans sergiliyorlar. Kendilerinin özel olarak farklı futbolculara ve özel maçlara üretmiş oldukları besteleri de mevcut. Renkli bir taraftar grubu olması da en çok Beşiktaş’a yarıyor.

Rakipleri Tarafından Çarşı Takdir Alıyor

Rakiplerinin bile takdir ettiği sessiz tezahürat ile engelliler için bir farkındalık oluşturan Çarşı, bu anlamda büyük bir görevi yerine getirdi. Kesinlikle söylemek gerekirse ciddi anlamda takdir topladı. Ayrıca Çarşı grubundan daha farklı tezahüratlar da görebiliriz. Özellikle sessiz tezahürat ile birlikte daha değişiklerini de deneyebilir. Kesinlikle yaratıcı bir grup olması ve maçlarda takımlarını yalnız bırakmaması onların en önemli özellikleri. Biliyorsunuz ki duyarlı bir taraftar grubu söylenmesi istendiğinde insanların aklına ilk olarak Çarşı geliyor. Bu tür olaylar yaşandığı takdirde gelmeye de devam edecek. Beşiktaş bugün UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunu oynuyorsa, bunda en büyük paylardan biri de Çarşı grubunundur. Kesinlikle ciddi anlamda etkisini gösterebilen bir taraftar topluluğudur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.