Çarşı Grubunun Geçmişi ve Geçmişte Yaptıkları

Türkiye’nin en ateşli taraftar grubu sizce hangisi? Bildiğiniz üzere Fenerbahçe’nin Genç Fenerbahçeliler ve Galatasaray’ın Ultra Aslan grubu ön plana çıkmaktadır. Bunlara nazaran daha ateşli bir taraftar topluluğu olan Çarşı, dünyaca ünlü konuma ulaşmıştır. Bildiğiniz üzere Çarşı, geçmişten günümüze pek çok farklı rekora imza atmıştır. Desibel rekorunu elinde bulundurmaktadır. Dünyada ilk sessiz tezahüratı onlar yapmışlardır. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Beşiktaş – Leizpiz mücadelesinde Timo Werner’in sesten rahatsız olarak oyundan çıkmasına neden olmuştur. Gerçekten yaptıkları son derece önemli işlerdir. Peki ama çarşı grubunun geçmişi ve geçmişte yaptıkları hakkında bilgi almak ister misiniz?

Çarşı Geçmişiyle Türkiye’nin En Eskisi

Beşiktaş’ın en ateşli taraftar grubu olarak dikkat çeken Çarşı, gerçekten son derece önemli bir yapıya sahiptir. Geçmişi ile Türkiye’nin en eskilerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Gerçekten beklenenin de üzerinde işler yapmaktadır. Geçmişte takımlarının maçlardan galibiyet ile ayrılmalarında çok fazla etki etmişlerdir. Avrupa’da ciddi anlamda hayran kapasitesine sahiptir. Hatta ve hatta Türkiye’nin Avrupa’da hayran kapasitesi en büyük taraftar grubu olduğunu da söylemek gerekir. Tüm bunlara baktığımızda gerçekten onların varlığı Türk futbolu için gerçekten önemlidir. Ateşleyici bir güce sahiptir.

Çarşı Günden Güne Büyümeye Devam Ediyor

Günden güne büyümeye devam eden tek taraftar topluluğu olarak Çarşı dikkat çekiyor. Her geçen gün taraftar sayısı artıyor. Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları yıllardır aldıkları kötü sonuçlardan dolayı takımlarını desteklemeye gitmiyor ancak Çarşı alınan her yenilgide bile stadyumlarını hınca hınç dolduruyor. Kesinlikle bu noktada da artıda olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ayrıca Çarşı, sosyal yönüyle de dikkat çekiyor. Sosyal yönü gerçekten fazla olan bir taraftar grubudur. Pek çok duyarlılık olayında yine onları görebiliriz. Sadece takımlarını desteklemeleri değil, bunun yanında ekonomiye kattıkları değeri de gözler önüne serebiliriz. Takımlarının formalarını, lisanslı ürünlerini satın almaları, maç günlerinde stadyumlarını doldurmaları, stadyum çevresindeki esnaflardan ve mağazalardan alışveriş yapmaları ve daha pek çok konuda onların katkısından söz edebiliriz. Çarşı Türk sporu için değeri yüksek olan bir taraftar grubudur. Bu nedenle onlara takımlarına verdikleri ve ülkeye kattıklarından dolayı teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.