Beşiktaş’ta Ayrılık Çanları Çalıyor

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri altyapı yetersizliği. Sizin de bildiğiniz gibi Türk futbolcular istedikleri kadar kendilerini gösteremiyorlar. Çok önemli potansiyelli oyunculara sahibiz ancak onlar kendilerini bir türlü geliştirip dünya önünde yeteneklerini sergileyemiyorlar. Takımların bu noktada altyapısı yeterli bulunmuyor. Beşiktaş’a Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan gelen 26 yaşındaki golcü oyuncu Cenk Tosun, son 2 sezonda harika işlere imza attı. Gerek efendi kişiliği ile gerekse golcü yapısı ile dikkatleri üzerine çekti. Şimdi ise Avrupa’dan pek çok takım onu takip ediyor. Scout ekiplerinin takımlarına sunduğu raporlar bir bir gün yüzüne çıkıyor. Onun hakkında övgü ile bahsediliyor. Doğal olarak bu da Cenk Tosun’un transfer edileceği haberlerini gün yüzüne çıkarıyor.

Cenk Tosun Takımdan Ayrılıyor Mu?

Avrupa’da forma giymeyi çok isteyen Cenk Tosun, birçok takımın transfer ağına takıldı. Bildiğiniz gibi neredeyse her hafta gol atmayı başaran Cenk Tosun, sadece Sportoto Süper Lig’de değil, bunun yanında geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde, bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, geçtiğimiz aylarda A Milli takımımızda attığı goller ile kendisini gösteriyor. Performansını git gide artıran Cenk Tosun, UEFA’nın en iyi goller aday listesinde de yer alıyor. Hal böyle olunca takımlar da ona yoğunlaşıyor ve kadrosuna uygun rakamlara katmaya çalışıyorlar. Cenk Tosun’a bu sezon sonunda gelecek olan güzel bir teklif ile takımdan ayrılması muhtemel.

Beşiktaş Forvet Hattına Oyuncu Bakmaya Başladı

Forvet hattına oyuncu bakmaya başlayan Beşiktaş, Cenk Tosun için tam olarak 25 milyon Euro istiyor. Tabii söylemek gerekirse bu net bir rakam değil. Beşiktaş kulübünden de bu yönde resmi bir açıklama gelmedi ancak kulüpten sızdırılan haberlere göre bu rakam net olarak 25 milyon Euro. Bu parayı onun için ödeyecek bir takım bulunursa, Cenk Tosun çok büyük ihtimalle takıma veda edecek. Ayrıca Beşiktaş da bu transferden çok iyi kazanacak. Böylece istediği her bölgeye gerekli takviyeyi de yapabileceksiniz. Ekstradan söylemek gerekirse Beşiktaş şimdiden santrafor oyuncu bakmaya başladı bile çünkü Cenk Tosun günden güne kendini geliştiriyor ve henüz yaşının 26 olmasından dolayı transfer edilmesi çok büyük ihtimal.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.