Beşiktaş’ın Yeni Transferi Alvaro Negredo Beklenenin Altında

Süper Lig’e gelmeden önce 35 gol atarım gibi bir ifade kullanan ve bunun çok çok altında bir performans sergileyen Alvaro Negredo, bildiğiniz gibi Beşiktaş’ın gol yollarında çok şey beklediği bir oyuncu. Bu sezon takıma yeni katılan Negredo, elinden geleni yaparak takımına katkı sağlamaya çalışıyor ancak bunun biraz yetersiz kaldığını söylemek doğru olacak. Siz de biliyorsunuz ki Sportoto Süper Lig’de 17 lig maçına çıkan Negredo, toplamda 529 dakika sahada kaldı. 4 gol 1 asist yaparak takıma katkı sağladı. 132 dakikada 1 gol atan Negredo, son derece farklı bir yapıya sahip. Takımına bu sezon tüm kulvarlarda 9 gol 3 asist kazandıran yani 12 gole doğrudan etki eden Negredo, beklenenin altında.

Negredo Performansını İyileştirmeli

Performansını iyileştirmesi gereken Alvaro Negredo, elinden gelenin en iyisini yapıyor. Takım arkadaşları onu mücadelelerde destekliyor ve kendine gelebilmesi için asist yapmaya çalışıyorlar. Bu sezon ligde 4 gol 1 asist, Şampiyonlar Ligi’nde 1 gol 1 asist ve Ziraat Türkiye Kupası’nda 1 gol 1 asist yapan Negredo, diğer takımların da alay konusu oldu. Gelmeden önce 35 gol atarım gibi bir cümle kurması onu okların hedefi yaptı. Tabii son mücadelelerde göstermiş olduğu performans ile dikkatleri üzerine çekiyor. Son derece farklı bir oyuncu profili olduğunu da gösteriyor.

Negrede Eski Performansına Dönebilir

Kariyerinde sayısız kupalar bulunan Negredo, eski performansına dönebilir. Eğer böyle bir durum gerçekleşirse gerçekten takım adına oldukça yararlı olacak. Siz de biliyorsunuz ki 1 Avrupa Şampiyonluğu yaşayan Negredo, bunun yanında 1 İngiliz şampiyonluğu kazandı. Gerçekten başarılı bir sonuç olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bunlara ek olarak 1 Kez İngiliz Lig kupası alırken 1 kez de İspanyol Kupa şampiyonluğu kazandı. Bulunduğu takımlarda gerçekten üstün düzey performans sergiledi ve özellikle İngiltere’de çok fazla rağbet gördü. Ardından performans durumunda düşüşe geçti ve bu da onu hedefe getirdi. Şimdi ise Beşiktaş’ta elinden geleni yapmak ve gol yollarında etkili olarak takımına katkı sağlamak adına her şeyi ortaya koyuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.