Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi Rakibi Belli Oldu

Dünyanın en prestijli futbol ligi olan UEFA Şampiyonlar Ligi, birbirinden başarılı takımın çetin mücadelelerine sahne oluyor. Bildiğiniz gibi her yıl bizim ligimizde de şampiyon olan takım doğrudan Şampiyonlar Ligi gruplarına gidiyor. Pek çok Avrupa ülkesinde başarı elde eden takım UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyorlar. Bu yıl 63. kez düzenlenen UEFA Şampiyonlar Ligi, Kiev’de final yapacak. Bu aşamada toplamda 16 takım mücadele edecek. Beşiktaş ise bunlardan biridir. Bu 16 takımdan toplamda 8 tanesi daha önce Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kaldırmış olarak dikkat çekiyor. Ayrıca yine ilginç bir müsabakadır ki son 16 takım arasında toplamda 5 adet İngiliz temsilcisi bulunuyor.

Beşiktaş’ın 2. Tur Rakibi Belli Oluyor

Turnuvanın en önemli olaylarından biri olarak dikkat çeken takımların istatistikleri oldu. Örneğin Fransız temsilci Paris Saint Germain takımı grup aşamasında toplamda 25 gol attı. Ayrıca Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo grup aşamasında takımı ile oynadığı toplamda 6 maçın 6’sında da gol atma başarısı gösterdi. Bir diğer İspanyol takımı Barcelona ise grup aşamasında toplamda 6 maçta kalesinde 1 gol gördü. Bu detaylar ilginçlikleri ile birlikte öne çıkıyor.

Fikret Orman kura çekimi başlamadan önce, program başladıktan birkaç dakika sonra salona geldi. Biraz geç kalmasına rağmen kura çekimini kaçırmadı. Ayrıca Xabi Alonso onur konuğu olarak kura çekimine katıldı. Ayrıca açıklamalara göre ilk maçlar 13-14 Şubat ile 20-21 Şubat tarihlerinde oynayacaklar. İkinci maçlar ise 6 – 7 Mart ile 13 – 14 Mart tarihlerinde oynanacak. İşte 11 Aralık 2017 Pazartesi saat 14:00’de yapılan kura çekimi sonuçları ve birbirleriyle eşleşen takımlar…

Beşiktaş’ın Rakibi Bayern Münih Oldu!

UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Beşiktaş’ın rakibi Almanya devi Bayern Münih oldu. Bildiğiniz üzere Bayern Münih son derece tehlikeli bir takım. Bol gol atmayı seviyor. Turnuvanın en güçlü takımlarının başında geliyor. Temsilcimizin şansı çok az gibi görünüyor ancak Beşiktaş’ın kazanabilecek potansiyeli bulunuyor. Şampiyonlar Ligi’ndeki diğer eşleşmeler de aşağıda yer alıyor.

Porto – Liverpool

Tottenham – Juventus

Sevila – Manchester United

Real Madrid – Paris Saint Germain

Shakhtar Donetsk – Roma

Chealsea – Barcelona

Beşiktaş – Bayern Münih

Basel – Manchester City

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.