Beşiktaş UEFA’dan Ne Kadar Kazandı?

Beşiktaş bu yıl UEFA Şampiyonlar Ligi’nde harikalar yarattı. Daha önce hiçbir Türk takımının yapamadığını yaptı ve grubundan namağlup olarak lider çıktı. Bundan önce hiçbir Türk takımı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplarından lider çıkamamışlardı. Bu da son derece önemli bir detay olarak ön plana çıkıyor. Bildiğiniz gibi kadrosunda gerçekten futbol adına önemli isimler bulunduran Beşiktaş, elinden geleni yaparak diğer mücadelelerini de kazanmaya çalışıyor. Dikkatleri ise en başta Bayern Münih ile eşleşmesi çekiyor. Bildiğiniz gibi Beşiktaş UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2. tur mücadelesinde Almanya’nın Bayern Münih takımı ile eşleşti. Bu onlar için son derece farklı bir durum olarak ön plana çıkıyor. Kısaca söyleyebiliriz ki Beşiktaş bu yıl elinden gelenin çok daha iyisini yaptı. Peki Beşiktaş UEFA’dan ne kadar kazandı, merak ediyor musunuz?

Beşiktaş’ın UEFA’dan Kazandığı Tutar

Beşiktaş’ın bu sezon oynadığı tüm maçlarda puan alması, onun kazandığı tutarları en üst noktalara çıkarıyor. Özellikle namağlup olması ve lider olarak grubunu tamamlamış olması hem ülke puanını artırıyor hem de kazanılan paralarda da yükselme oluyor. Kısaca söylemek gerekirse Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kazandığı tutar bir hayli yüksektir. Onlar da takımın daha da güçlenmesi adına kullanılacaktır. Takıma devre arasında yapılacak takviyeler oyuncu satmayla birlikte çok daha önemli bir noktaya gelecektir.

Kara Kartal Şampiyonlar Ligi’nde Tur Atlayabilecek mi?

Kara kartal Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih takımı ile eşleşti. Son derece tehlikeli bir rakip olarak ön plana çıkan Münih, takımımıza karşı biraz daha favori olarak görünüyor ancak yine de takımımızın tur atlama ihtimali bulunuyor. Bu nedenle söylemek gerekirse Beşiktaş rakibini ciddiye alarak, mücadele 1-0 geriden başlamış gibi düşünerek maça çıktığında istediği skorları alabilir. Özellikle deplasmanda oynanacak ilk maça son derece dikkat etmesi gerekir. Burada kalemizde göreceğimiz çok fazla gol ciddi anlamda bizi avantajsız bir konuma atacaktır. O nedenle savunma anlamında ilk mücadelede biraz daha dikkatli olmalıyız. Kontra atakları değerlendirmeli, bulduğumuz pozisyonları gole çevirmeliyiz. Böylece Vodafone Park’taki mücadeleden çok daha rahat bir skor ile ayrılabilirsek turu da geçebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.