Beşiktaş Taraftarı İkinci Yarıda Fenerbahçe Galibiyeti Bekliyor

Bildiğiniz gibi ligde derbilerde çok da iyi bir performans sergileyemeyen Beşiktaş, adeta bir derbi takımı olan Fenerbahçe’ye karşı ne yapsa bir türlü başarılı olamıyor. Bildiğiniz üzere ligin ilk yarısında Beşiktaş Fenerbahçe ile Kadıköy’de bir derbi oynadı ve o mücadelede sarı lacivertli takım kendi sahasında takımımızı 2-1 ile geçmeyi başardı. Bununla birlikte Trabzonspor ile oynayan takımımız, bu mücadelede de Vodafone Park’ta 2-2 berabere kaldı. Ardından yine kendi sahamızda Başakşehir takımı ile oynadık ve burada da 1-1 berabere kaldık. Tek derbi galibiyetimiz ise kedi sahamızda oynadığımız Galatasaray karşısında geldi. Burada Galatasaray’ı 3-0 ile geçmesini bildik.

Taraftarlar Fenerbahçe’ye Öfkeli

Uzun zamandır Fenerbahçe galibiyeti göremeyen takımımız ve taraftarlarımız şampiyonluğu onları yenmeden elde etmek istemiyor. Adeta sarı lacivertli takıma karşı kin besleyen taraftarlar, onları Vodafone Park’ta oynanacak olan mücadelede gol yağmuruna tutmak istiyor. Tabii karşımızdaki takımın Fenerbahçe olduğunu ve onların derbi takımı olduğunu da unutmamalıyız. Rakibimizi ciddiye alarak atak üzerine atak yapmalı ve takımı ataklar ile boğmalıyız. Bu sayede güçlü Fenerbahçe takımının savunmasını kırabilir ve onları yenebiliriz. Ayrıca puan farkını da ikinci yarıda belki de oldukça fazla açabiliriz. Bildiğiniz üzere Kadıköy’de oynanan 2-1’lik mücadelede takımımız gerçekten etkili oynamış ancak Fenerbahçe kadar gol bulamamıştır. Uzun zaman sonra takımımız Fenerbahçe galibiyeti alabilecek mi acaba?

Beşiktaş Derbilerde İyi Oynamıyor

Biraz eleştiri yapmak yerine özeleştiri yaparak Beşiktaş’ın derbilerde iyi oynamadığını söyleyebiliriz. Takımımızdaki oyuncuların konsantrasyonları bozuluyor ve ciddi anlamda takımda bağlantılar kopuyor. İş daha çok bireysel performansa dönüyor. Bundan dolayı bunu kırabilirsek ve ikinci yarıda kendi evimizde oynayacağımız maçta taraftar desteğini arkamızda hissedebilirsek çok daha rahat bir şekilde galip gelebiliriz. Ayrıca oyuncularımızın motive olması ve bu maçı kazanmak istemesi çok etkili olacaktır. Kesinlikle taraftar Fenerbahçe galibiyeti almak istiyor. Eğer kendi evimizde de oynayacağımız derbide kaybedersek, işte o zaman işler çığırından çıkabilir. Büyük Beşiktaş taraftarı takıma sırtını dönebilir. Derbi kazanmadan şampiyonluk elde etmek istemeyen taraftarlar, kesinlikle Fenerbahçe galibiyetine hasret görünüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.