Beşiktaş Taraftarı Bilet Fiyatlarını Pahalı Buluyor

Taraftarların hemen hepsi maçları evlerinden ya da başka bir platformdan izlemek yerine daha çok bizzat giderek sahadan izlemek istiyor. Fakat gerek bazı insanların maçın oynanacağı yere çok uzak olması gerek bazı maddi sebeplerden dolayı isteyen kişilerden çok azı bunu gerçekleştirebiliyor. Beşiktaş maçı ile ilgili olarak şöyle bir durum söz konusudur taraftarlar bilet fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı da çoğu kez maça gitmek isteyip de gidememektedir. Maç biletlerinin yüksek olmasını Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kombine bilet sayısının dışına çıkılmak istenmediğini açıkça ifade ederken ülkemizdeki gelir seviyesine bakıldığında bilet fiyatlarının biraz pahalı olduğunu kabul etmiştir. Fakat karaborsanın kazanmasını değil Beşiktaş’ın kazanmasını istediğini dile getiren başkan, bu konuyu halkımızın anlayışla karşılamasını rica etmiştir.

Taraftarın Bilet Fiyatlarına Tepkisi

Bir dönem Vodafone Arena’da yapılan Beşiktaş maçında en ucuz biletin 150 TL olarak açıklanması Beşiktaş taraftarlarını ciddi anlamda üzmüş ve tepki göstermelerine neden olmuştur. Bunu da sosyal medya hesaplarından aktaran taraftarlar tepkilerini bu şekilde ifade etme yoluna gitmişlerdir. Beşiktaş’a gönül vermiş kişi sayısının çok fazla olması ve bilet fiyatlarının ne kadar yüksek olsa da kulüpler tarafından satılacağının bilinmesi biraz sporu suiistimal etmeye doğru gitmektedir. İnsanlara spor bilinci oluşturulmalı ve bilet fiyatlarının bu kadar yüksek değil de bu takıma gönül vermiş her insanın gelebileceği, maçı bizzat canlı olarak izlemenin keyfini yaşayabileceği seviyeye çekilmesi gerekmektedir. Bu şekilde olduğunda taraftarlar ile takım arasındaki bağ çok daha fazla kuvvetlenecektir.

Beşiktaş’ın Bilet Fiyatları Şaşırtıyor

Bazen Beşiktaş maçlarındaki bilet fiyatları o kadar uçuk rakamlar olabiliyor ki yurt dışında bile bu konu haber yapılabiliyor. Bu takıma gönlünü vermiş her zaman destek olmuş arkasında durmuş taraftar doğal olarak bilet fiyatlarının bu kadar fazla olmasından yakınmakta ve bu duruma bir çözüm bulunmasını istemektedir. Beşiktaş’ın 2017-2018 sezonu için kombine bilet fiyatları yakın bir zamanda açıklanmış ve fiyat herkesi çok şaşırtmıştır. Bu konuda dünya basınında da yer alan haber herkesin ilgisini çekmekle birlikte kendi taraftarlarını kızdırmıştır. Alınan bilgilere göre kombine bilet fiyatlarında en pahalı bilet fiyatı 4.750 lira iken en ucuz bilet 1.250 liradan satışa sunulmuştur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.