Beşiktaş Scout Ekibi Genç Oyuncu Arıyor

Son dönemlerde Beşiktaş’ta takımdan ayrılacak oyuncu sayısı fazlalaşmaya başladı. Bildiğiniz gibi Türkiye’de forma giymekten mutlu olan oyuncular bile gidecekler listesine konulmaya başlandı. Bu durumun temel sebebi kulüplerin onları daha fazla rakamlara satması ve yerlerine çok daha fazla sayıda kaliteli oyuncular almak istemesidir. Doğal olarak Beşiktaş’ın da böyle bir durumda olduğunu söylemek gerekiyor. Bildiğiniz gibi Beşiktaş’ta gitmesi muhtemel oyuncular listesinin başında Cenk Tosun ile Oğuzhan Özyakup yer alıyor. Diğer yandan gitmesi kesin olan oyuncu ise Anderson Talisca olarak dikkat çekiyor. Siyah beyazlı yönetim bu oyuncuların yerine alternatif arayışlarına başladı.

Beşiktaş’a Genç Kanlar Gerekiyor

Taze kan arayışında bulunan Beşiktaş Scout ekibi, bunun için çoğunlukla Amerika taraflarını tercih ediyor. Güney Amerika kıyılarında gerçekten harika potansiyele sahip olan oyuncular yer alıyor. Oralardan bu isimleri bulup takıma kazandırmak en büyük amaç. Bu doğrultuda Anderson Talisca’nın yerine Lucas Paqueta isminin bulunduğunu ve kısa süre sonra belki de imza atabileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanında Oğuzhan Özyakup ve Cenk Tosun’un yerine de genç oyuncular aranıyor. Gerekli araştırmayı yapan Scout ekibi, bu noktada devre arası bitmeden gerekli takviyelerin yapılması için takıma detaylı bir rapor sunacak. Bildiğiniz gibi ligin başlamasında bu yana görevde olan Scout ekibi, çok sıkı bir çalışma örneği sergiliyor. Bakalım bu sezon takıma hangi genç oyuncular dahil edilecek?

Beşiktaş Gücünü Artırmak İstiyor

Altyapıya ve dışarıdan transfer edilecek genç oyunculara yatırım yapmak isteyen Beşiktaş, bu noktada gerçekten potansiyeli olan oyuncuları takıma katmak için elinden geleni yapıyor. Kısaca söylemek gerekirse Beşiktaş’ta güç artırma çalışmaları devam ediyor. Her zaman şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan takımımız, bu sezon da şampiyon olmak ve bu seriye devam etmek istiyor. Tabii söylemek gerekirse farklı bir yapısı bulunan Beşiktaş, bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de yoluna devam ediyor. Doğal olarak ligde puan kaybetmek normal olacak. Belki de bu durum şampiyonluğa etki edecek ancak takıma yapılacak takviyeler ile Beşiktaş bu sezon şampiyon olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.