Beşiktaş Ligde Puan Kaybediyor Ama Avrupa’nın Fatihi

Son dönemlerde yaşadığı puan kayıpları ile gündeme gelen Beşiktaş, bildiğiniz gibi bu akşam kendi sahasında Osmanlıspor’u 5-1 gibi farklı bir skor ile geçmesini bildi. Ne var ki bu maç ile birlikte 30 puana ulaşabildi. Gerçekten ligde kaybetmiş olduğu puanlar ile liderliği de ilk yarıda kaçırmış oldu. Tabii Beşiktaş’ı bu yılki performansına doğrudan etki eden bir etmen bulunuyor. O da UEFA Şampiyonlar Ligi’nde grup mücadeleleri oldu. Şimdi ise Beşiktaş grubunu lider olarak tamamladı ve son 16 turunda Bayern Münih takımı ile eşleşti. Peki bu maçlar toplamında Beşiktaş bu sezon ne yaptı, merak ediyor musunuz?

Beşiktaş Ligde 18 Puan Kaybetti

Beşiktaş bu sezon ligde oynadığı 16 maç sonunda 30 puana ulaştı. Bildiğiniz üzere tüm mücadelelerini kazanabilecek potansiyelde olan Beşiktaş, 16 maçta 48 puana ulaşabilirdi. Bu da ligde açık ara lider olmaları anlamına gelirdi. Tabii Beşiktaş 30 puan toplayarak toplamda 18 puan kaybetti. Bu noktada UEFA Şampiyonlar Ligi’nin ciddi anlamda etki ettiğini söylemek doğru olacaktır. Ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında toplamda 14 puan kazandı. 4 puan kaybetti. Hiç yenilmedi. Toplamda 6 mücadele oynadı. Ligde de oynadığı 16 mücadele ile birlikte bu sezon 22 maça çıktı. Toplamda ise 44 puan aldı.

Kartal Çeyrek Finale Çıkabilir

Ligde istediği sonuçları alamasa da UEFA Şampiyonlar Ligi’nin fatihi konumuna geçen Beşiktaş, gerçekten güçlü bir ekip olarak dikkat çekiyor. Elinden gelenin en iyisini yapan kartal, maçlarda tam anlamıyla varını yoğunu ortaya koyuyor. Ligde puan kaybetse de rakipleri ile aradaki puan farkını korumasını bilen siyah beyazlı takım, şu anda lider ile sadece 3 puanlık bir farka sahip. Yani söylemek gerekirse gelecek hafta Başakşehir ve Galatasaray takımlarının kaybedecekleri puanlar sonucunda Beşiktaş’ın da Sivasspor’u yenmesi durumunda Beşiktaş lider olabilir. Gelecek yılın Şubat ve Mart aylarında da son 16 turu maçı var. Bu son derece zorlu bir maraton demek ancak kartalın bu maratonu kaldırabilecek potansiyelde oyuncuları var. Bakalım Beşiktaş bu sezon neler yapacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.