Beşiktaş – Galatasaray Maçındaki Çarşı Etkisi Çok Büyük

Tribünlerde ortaya koyulan destek son derece önemli olurken bunun başarısın birçok kez görüyoruz. Binlerce kişinin yapmış olduğu tezahüratlar ortaya oldukça güzel görüntüler çıkarıyor. Bu durum Beşiktaşlı oyuncular için oldukça destekleyici bir güç oluyor. Doksan dakika boyunca süren bu destek oyuncuların bir an bile performanslarının düşmemesi konumunda yardımcı oluyor. Tam tersi anlamda ise bu tezahüratlar konuk takım oyuncuları üzerinde oldukça negatif bir durum oluşturmaktadır. Bu gibi nedenlerden uzak kalabilmek için oyuncuların yapması gerekenler son derece önemli olmaktadır. Son oynanan derbi mücadelesinde çarşı grubunun tezahüratları son derece etkileyici oldu benzersiz bir oyun ile rakibine üstünlük sağlayan takım bunu yaparken ki en büyük destekçisi yine taraftar grubu oldu.

Beşiktaş Evinde Oynadığı Maçlarda Kaybetmiyor

Çoğu takım iç sahada ve dış sahada farklı performanslar sergileyebiliyor. Bunun en büyük nedeni ise bahsettiğimiz gibi taraftarın durumu oluyor. Ev sahibi olarak oynanan mücadelelerde takımların arkalarına seyircisinin desteğini alması çok daha iyi sonuçları doğurabiliyor. Bununla birlikte dış sahada oynana mücadelelerde taraftarın sayısı çok daha az kaldığı için bu durum aynı şekilde işlemiyor. Bu nedenle tazı takımların dış sahada göstermiş oldukları performanslarda da düşüşler yaşanıyor. Aynı şekilde seyirci baskısından etkilenmeler olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek içi teknik direktörler oldukça çok çalışıyor olsa da her zaman önüne geçebilmiş değil.

Çarşı Her Zaman Derbi Kazandırıyor

Yeni stadyumun yapılması ile çarşı grubunun etkisi çok daha yükselmiş odu. Koltukların ve tribünlerin dizaynı buna uygun olarak yapıldığı için etki eskisinden çok daha fazla yükselmiş oldu. İçerde oynana maçlar Beşiktaş için çok daha kolay geçmeye başladı. Bunun örnekleri sezon başından beri şampiyonlar ligi ile alınırken, Galatasaray ile derbi mücadelesinde tam anlamı ile hissedildi. Beşiktaş evinde bu mücadelede taraftarlarının beklentisini tam anlamı ile karşılamayı başardı. Rakip takım karşında oynanan mükemmel oyun, güzel bir sonucu da beraberinde getirdi. Mücadele başından sonuna Beşiktaş takımının üstünlüğünde geçti ve sonuçta buna oranla gelişti. Taraftarın desteği mücadelenin bu şekilde ilerlemesinden çok önemli oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.