Beşiktaş Dünyanın En İyi Taraftar Grubuna Sahip

Sportoto Süper Lig’in en iyi takımlarından biri olan, Türkiye’nin 3 büyük takımından biri olarak yoluna devam eden Beşiktaş, bildiğiniz gibi son derece kaliteli bir kadroya sahiptir. Geçtiğimiz 2 sezon üst üste şampiyon olan Beşiktaş, Fenerbahçe’den sonra 3. yıldızı takan 3. Türk takımı oldu. Bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi grubundan lider olarak çıktı. Türk takımları arasında bunu ilk kez başaran onlar oldu. Tabii tüm bu başarılarını elde ederken sadece takım ve yönetim değil, aynı zamanda taraftarlar da çok büyük bir paya sahiptir. Biliyorsunuz ki Beşiktaş, dünyanın en iyi taraftar gruplarından birine sahiptir.

Çarşı Dünya Çapında Bir Taraftar Grubu

Dünya çapında bir taraftar grubu olarak ön plana çıkan Çarşı, bildiğiniz üzere pek çok farklı ülkenin hayran kaldıklarından biri olarak dikkat çekiyor. Birçok farklı rekora imza atan ve pek çok farklı besteyi Türk spor tarihine kazandıran Çarşı, gerçekten de yüzyıllar boyunca gidecek bir gruptur. Desibel rekorunu ellerinde bulundurması, her zaman sosyal bir grup olarak takımlarını yalnız bırakmaması, sessiz tezahürata dünyada ilk defa imza atan bir takım olması gerçekten son derece önemlidir. Bu kadar önemli bir taraftar grubuna sahip olan Beşiktaş, Sportoto Süper Lig ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gerçekten önemli işlere imza atıyor.

Çarşı Grubuna Hayranlık Devam Ediyor

Taraftarı ile içe içe olan, dünya çapında yankı uyandıran siyah beyazlı kulüp Beşiktaş, son derece farklı bir yapı ile hareket ediyor. Bildiğiniz gibi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş maç oynadıkça Çarşı grubu tezahüratlarıyla ve koreografileriyle ön plana çıkıyorlar. Gerçekten tüm dünyanın harika bir atmosfer olarak adlandırdığı Vodafone Park, rakip takımlar için adeta cehennem oluyor. Futbolculara özel olarak yapmış oldukları besteler, takım marşları, takımı gaza getiren besteler, şiirler her zaman için Çarşı’nın farklı yönünü oluşturmuştur. Onlar takımlarının yanında olduğu zaman Beşiktaş mücadelelerden çok rahat bir şekilde galip ayrılmasını da biliyor. Bu nedenle söyleyebiliriz ki Beşiktaş’ın bu başarısında belki de en büyük pay Çarşı grubuna ait olabilir. Dünyanın en iyi taraftar gruplarından biridir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.