Beşiktaş Çarşı Grubu Desibel Rekoru Kırdı

Beşiktaş, kadrosuyla, yönetimiyle, teknik adamıyla ve en önemlisi taraftarlarıyla ön plana çıkıyor. Bildiğiniz gibi Beşiktaş’ın taraftar grupları takımlarını sonuna kadar destekleyerek onların mücadelelerden galibiyet ile ayrılmalarına büyük ölçüde yardımcı oluyorlar. Bu noktada dikkatleri Çarşı grubunun üzerine çekmek gerekir. Takımlarının yenilgisinde, zaferinde, hüznünde, sevincinde hiçbir zaman yalnız kalmasına izin vermediler. Sayısız rekora imza attılar. Dünyaya kendilerini hayran bıraktılar. Bunlardan biri olarak desibel rekorunu örnek olarak gösterebiliriz. Beşiktaş Çarşı grubu desibel rekoru kırdı. Peki bu rekor nasıl kırıldı, merak ediyor musunuz? Eğer hangi mücadelede bu rekora imza atıldığını merak ediyorsanız yazının devamını inceleyebilirsiniz.

Beşiktaş’ın Tarihi Mücadelesinde Desibel Rekoru

Beşiktaş, kendi sahasında UEFA Şampiyonlar Ligi maçı olarak Liverpool ile oynuyordu. O mücadele Star TV ekranlarından naklen yayınlanıyordu. İnönü Stadyumu’nu dolduran taraftarlar ile hep birlikte tezahürat yapılması, bir Avrupa mücadelesinde desibel rekoru kırılmasına olanak tanıdı. Çarşı grubu takımlarının kazandığı bu mücadelede tüm dünyanın tüylerini diken diken etti. Beşiktaş – Liverpool karşılaşması Beşiktaş’ın 2-1’lik üstünlüğü ile tamamlanmıştı. Sadece İngilizler değil, bu mücadeleyi izleyen herkes şok olmuştu. Beşiktaş taraftarından hayranlık ile bahsedilmişti. İngiliz rejisi bu konuda hayret verici açıklamalar yapmış, daha önce ömürleri boyunca böyle bir atmosfer görmediklerini dile getirmişlerdi. Çarşı grubu geçmişte yaptıkları ve gelecekte yapacakları ile her zaman Türk futboluna yön veren bir grup olmasını başarmıştır.

Beşiktaş Taraftarı İle Var!

Taraftarı ile arasında çok özel bir bağ bulunan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, gerçekten etkili oyununu taraftarına borçlu olduğunu biliyor. Onlar hem maddi hem manevi olarak kulüplerine desteklerini hiçbir zaman esirgemiyorlar. Özellikle bu noktada hem üye çoğunluğuyla hem de yaptıkları ile Çarşı dikkat çekiyor. Takımlarının kareografi ile karşılanmalarında, onların besteleriyle takımların desteklenmesinde, futbolcuların buraya aşık olarak buradan gitmek istememeleriyle gerçekten muazzam bir ekip olduklarını gösteriyorlar. Şimdi de UEFA Şampiyonlar Ligi 2. tur mücadelesi için özel olarak hazırlandıkları haberleri geliyor. Çarşı, bu kez yine bir desibel rekoruna imza atabilir. Sadece Almanları değil, dünyada Beşiktaş – Bayern Münih maçını izleyen herkesin şok olmasını sağlayabilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.