Beşiktaş 16. Şampiyonluğunu Kazanabilecek Mi

Geçtiğimiz 2 sezon art arda şampiyon olan, 13 olan şampiyonluk sayısını 15’e yükselten ve 3. Yıldızını takmayı başaran Beşiktaş, bu sezon da şampiyon olup 16. Şampiyonluğunu kazanabilecek mi? Herkes bu sorunun cevabını arıyor. Öncelikli olarak söylemek gerekirse Beşiktaş’ın form grafiği üzerinden gitmek gerekir. Sizin de bildiğiniz gibi Beşiktaş ligin ilk yarısı biterken sadece ama sadece 30 puan topladı. Lider Başakşehir takımı ile arasında 6 puan fark var. 2 sene boyunca liderle arasında hiç bu kadar fazla puan farkı olmamıştı. Peki tüm bunlara rağmen Beşiktaş bir daha şampiyon olabilir mi? Bu sorunun cevabını ayrıntılarıyla veriyoruz.

Beşiktaş’ın İlk Yarıdaki Performansı

Sportoto Süper Lig’de farklı bir yapı ile hareket eden Beşiktaş, bildiğiniz gibi tam olarak 30 puan toplamıştır. İlk yarı bitti ve Beşiktaş ilk yarıyı 30 puan ile kapattı. Toplamda 17 maç oynadı ve bu 16 maçın 8’ini kazanarak bu şekilde 24 puan topladı. 6 beraberlik aldı ve 30 puana ulaştı. Diğer 3 maçını ise kaybetti. Oynadığı bu 17 maçta toplamda 29 gol atarken kalesinde ise 16 gol gördü. Neredeyse maç başına 1 gol kalesinde gören kartal, bu sezonun ilk yarısında iyi bir performans sergileyemedi. Kısaca söylemek gerekirse siyah beyazlı takım bu sezon zirvenin oldukça gerisinde kaldı.

Beşiktaş Şampiyon Olabilir

Bu sezon sonunda şampiyon olabilecek kapasiteye sahip olan Beşiktaş, bildiğini üzere Şubat ve Mart ayında Bayern Münih takımı ile UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu mücadelesi oynayacak. O mücadeleyi kazanıp çeyrek finale yükselmek isteyen kartal, bu nedenle lige pek önem vermiyor. Doğal olarak bu da art arda puan kayıplarını getiriyor. Kısaca söylemek gerekirse Beşiktaş ligin ikinci yarısının başlarında da puan kaybedebilir ancak ilerleyen zamanlarda toparlanarak farkı kapatır ve şampiyon olabilir. Bu nedenle Beşiktaş’ın şampiyon olabilecek kapasiteye sahip olduğunu söylemek gerekir. Her zaman için şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olarak ön plana çıktığını ve taraftarlarına bu sezon da şampiyonluk hediye edeceğini çok iyi biliyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.