Anderson Talisca İçin Alternatif Arayışı Sürüyor

Sportoto Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yoluna en iyi şekilde devam eden kartal, takımında kayıplar istemiyor. Bu nedenle oyuncularının alternatiflerini arıyor. Bilindiği üzere Anderson Talisca 2 sezondur Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyiyor. Beşiktaş’ın aldığı 2 şampiyonlukta da büyük payı bulunuyor. Aynı zamanda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruptan lider çıkmasında çok büyük etki oynadı. Ne var ki takımı Benfica Anderson Talisca için çok yüksek bir rakam talep ediyor. Bu da Beşiktaş için yeni oyuncu arayışı anlamına geliyor. Anderson Talisca’nın alternatif arayışı sürüyor. Onun yerine şimdi yıldız isim gündeme geldi.

Talisca Giderse Mata Gelir!

Anderson Talisca’nın takıma erken veda etmesi durumunda yerine Manchester United’da forma giyen Juan Mata gelecek iddiası gündemde. Beşiktaş’ta Mata sesleri yükselirken, bu son derece önemli bir transfer olacak. Ayrıca söylemek gerekirse arada çok büyük bir fark söz konusu. Anderson Talisca henüz 23 yaşında ve Mata ile aralarında tam 6 yaş fark bulunuyor. Bu da Beşiktaş için büyük bir kayıp anlamına geliyor. Şu anda resmi bir açıklama gelmese de basına sızdırılan bilgiler bu yönde. Juan Mata’nın Beşiktaş’a transfer olması durumunda orta saha için 29 yaşındaki oyuncu büyük önem kazanacak. Biliyorsunuz ki bu oyuncunun defansif özellikleri de bulunuyor.

Beşiktaş Defansif Yönlü Orta Saha Oyuncusu Bakıyor

Oğuzhan Özyakup, Tolgay Arslan, Anderson Talisca gibi daha çok hücumu düşünen orta saha oyuncularına sahip olan Beşiktaş, en çok bundan sorun yaşıyordu. Orta sahası çok çabuk geçiliyor ve defansa yardım edecek pek fazla oyuncu kalmıyordu. Doğal olarak teknik direktör Şenol Güneş ise bu 3 oyuncudan genellikle Anderson Talisca’yı veya Tolgay Arslan’ı yedek soyunduruyordu. Şimdi ise Anderson Talisca’nın takımı Benfica’ya dönmesi durumunda yerine daha defansif özellikleri bulunan Juan Mata gelecek gibi duruyor. Kesinlikle 34 yaşındaki Atiba için çok iyi bir alternatif olabilir. Hatta ve hatta Atiba onun alternatifi konumuna geçebilir. Bu açıdan bakıldığı zaman Beşiktaş’ın elinde çok etkili 2 savunma düşünen yine onlar kadar etkili 2 hücum düşünen oyuncusu olmuş olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.